Zdrowie i uroda cały rok | wypych.com.pl

Zdrowie i uroda idą ze sobą w parze. Poprzez wygląd Twojej skóry i ciała, Twój organizm próbuje przekazać Ci informacje o tym, czego potrzebuje. Tutaj znajdziesz praktyczne porady, jak zadbać o siebie w codziennym pośpiechu.

Fitness – największy konkurent siłowni

Fitness – największy konkurent siłowni


Największy konkurent tradycyjnej siłowni – fitness

Bycie fit jest w modzie. To jest dobra wiadomość, ponieważ ruch dobrze wpływa na nasz organizm i zdrowie. Nie można być fit bez odpowiednich treningów i prawidłowo dobranej diety. Te dwa elementy są nieodłączne. Moda na sport jest już dosyć długo, ale jak wiadomo – to co modne, musi być ciekawe, interesujące i na topie. Dlatego, świat fitnessu prześciga się w wymyślaniu coraz to nowszych form treningu. Najlepsze zajęcia fitness to te, które nam się nie znudzą, które wprowadzą coś pozytywnego do naszego życia i przyniosą niesamowite efekty, które będzie można podziwiać w lustrze. Szczupła sylwetka jest na wagę złota, ale już nie trzeba o nią walczyć, wylewając ostatnie poty na siłowni. Teraz wystarczy sprawdzić, co świat fitnessu ma do zaoferowania, a ma naprawdę dużo. Najlepsze zajęcia fitness świetnie zdetronizowały tradycyjne siłownie, ponieważ są bardziej interesujące i… inne.

Najlepsze zajęcia fitness – rodzaje

Najlepsze zajęcia fitness to:

  1. Fintess na trampolinach – bije rekordy popularności. Wkroczył w sferę sportu wielkimi krokami i póki co, cały czas znajduje się w czołówce treningów najbardziej zachwalanych. Polega na ćwiczeniach na jednoosobowej trampolinie. Zmusza do pracy mięśnie o których nie mieliśmy nawet pojęcia. Pozwala na wymodelowanie całej sylwetki, a nie tylko dolnych partii ciała. Trampoliny fitness są przeznaczone do specjalnych rodzajówćwiczeń jakie zawiera jumping, ale również do tych tradycyjnych, takich jak np. brzuszki. Ogromnym plusem fitnessu na trampolinach jest to, że nie obciąża stawów i poprawia humor. Wyskoki na batutach powodują wzrost hormonu szczęścia w naszym organizmie, aco za tym idzie – uśmiech na twarzy. Dodatkowo, jumping jest niesamowitym sposobem na spalanie niechcianych kalorii. Na jednym treningu, możemy spalić ich nawet do 800. Jest to zadowalający wynik, który pozwala na to, aby jumping znajdował się w dziale „najlepsze zajęcia fitness”.
  2. Aeroboxing – jest dedykowany dla tych, którzy mają w sobie wojownika. Jest to fitness, który zaskakuje połączeniem tradycyjnych ćwiczeń z elementami sztuk walki. Przede wszystkim, skupia się na połączeniu fitnessu z kick boxingiem. Jest to trening oryginalny, który pozwala na rozładować energię. Fani aeroboxingu, trening nazywają „zabawą w walkę”. Nikt przecież nie twierdzi, że najlepsze zajęcia fitness nie mogą przynieść nieco rozrywki.
  3. Crossfit – jest to trening, który powodujeogromne poczucie zmęczenia. Nie jest tak przyjemny jak fitness na trampolinach lub aeroboxing. Skupia się na zrzucaniu kilogramów, modelowaniu sylwetki oraz poprawie kondycji. Składa się z wielu, różnego rodzaju ćwiczeń, które biorą pod uwagę budowę mięśni i pracę nad całym ciałem. Najlepsze zajęcia fitness to nie tylko te, które poprawiają nasze samopoczucie, ale również te, które w dużym stopniu wpływają na spalanie tkanki tłuszczowej. To dlatego crossfit jest do nich zaliczany.
  4. Aqua aerobik – jest to nic innego jak fitness w wodzie, a dokładniej na basenie. Oprócz zrzucania kilogramów, pomaga na skuteczną walkę z cellulitem. Ponadto, podobnie do fitnessu na trampolinach – nie obciąża stawów. Bardzo dobrze wpływa na układ krwionośny i oddechowy oraz na postawę ciała. Dlatego polecany jest nawet seniorom.
  5. Dance aerobik – to aerobik połączony z tańcem. Poprawia nie tylko kondycję i ogólny wygląd, ale również humor. Polecany jest dla osób, które borykają się z depresją ibezsennością. Ważne jest, aby danceaerobik był wykonywany przynajmniej dwa razy na tydzień. Najlepsze zajęcia fitness poprawią nasz wygląd i samopoczucie, ale nawet one wymagają odpowiedniego przygotowania. Do każdego treningu, niezależnie od tego na jaki się zdecydujemy, trzeba dobrać odpowiednie obuwie. Poza tym, należy pamiętać, że nawet najlepsze zajęcia fitness nie pomogą nam zrzucić zbędnych kilogramów i osiągnąć wymarzonej sylwetki jeśli nie połączymy ich z odpowiednią, zbilansowaną dietą. Słowo dieta wcale nie oznacza głodówki, aracjonalne odżywianie. Takie, które dostarczy naszemu organizmowi niezbędnych witamin i minerałów oraz energii, która pozwoli na to, aby najlepsze zajęcia fitness były trenowane przez nas regularnie.

Rate this post