Zdrowie i uroda cały rok | wypych.com.pl

Zdrowie i uroda idą ze sobą w parze. Poprzez wygląd Twojej skóry i ciała, Twój organizm próbuje przekazać Ci informacje o tym, czego potrzebuje. Tutaj znajdziesz praktyczne porady, jak zadbać o siebie w codziennym pośpiechu.

Klub fitness – czy warto?

Klub fitness – czy warto?


Na początek wyznaczyć cel

Jeśli chcesz zgubić nadwagowy bagaż lub ujędrnić swoje mięśnie to zacząć ćwiczyć. Do wyboru mamy wiele form ruchu. Dla przykładu, klub fitness –to tam osiągniesz najszybsze i najbardziej efektywne rezultaty. Zaletą pracy na siłowni jest obecność ludzi wykwalifikowanych. Profesjonalne podejście, do nowo poznanych zajęć jest ważne w wytrwaniu w nich. Trener posiada wiedzę, by stworzyć odpowiedni dla ciebie plan treningowy. Program taki, powinien być opracowany na podstawie potrzeb i możliwości jakie posiadasz. Trener powinien przeprowadzić wywiad, dzięki któremu pozna cie bliżej. Pytania jakie zada powinny dotyczyć np. stanu zdrowia, aktywności fizycznej czy wagi.

Klub fitness jest miejscem w, którym zawsze puszczana jest muzyka, która umila nam treningi. Siłownie serwują nam pełen wachlarz możliwości.

Oto niektóre z nich:

  • ABT – jest to rodzaj cardio, które ujędrnia i wzmacnia dolne partie ciała. Ćwiczenia takie często wykonuje się z hantlami, gumami czy stepem.
  • BS – mają za zadanie wzmacniać i ujędrniać wszystkie partie ciała. Jest to umiarkowana intensywność. Może ją wykonywać każdy. Trening może być wykonywany z obciążeniem.
  • Step – ciekawe układy choreograficzne wykonywane z użyciem stopnia. Tutaj mocno pracują dolne partie ciała, nogi i pośladki. Ćwiczenie wykonywane w szybkim tempie.

Klub fitness – same korzyści

Przynależność do klubu pozwala osiągnąć wymarzone cele w znacznie krótszym czasie. Niezależnie od pogody i panującej aury, na siłowni nigdy nie jest pochmurno. Koniec z ciągłym powtarzaniem tych samych schematów. Siłownia daje nam wiele możliwości. Każdy trening może być niepowtarzalny. Ćwiczący mogą polegać na wiedzy trenerów. Każdy z nich chętnie doradzi i pokieruje ku zwycięstwu.

Grupa motywuje. Praca wśród ludzi sprawia, że rywalizujemy z nimi. Siłownia zdecydowanie korzystnie wpływa na stan naszej psychiki. Odstresuje po dniu pełnym negatywnych emocji. Pomaga rozładować napięcie, satysfakcjonuje i uszczęśliwia. Każde nowe miejsce również klub fitness daje nam możliwość poznania nowych ludzi. Dzięki temu dostarcza on nam wiele nowych pomysłów na spędzanie wolnegoczasu.

Nagradzaj się

Nie ma nic w tym złego, jeśli raz na jakiś czas, w chwili zwątpienia po treningu, się nagrodzisz. Jeśli ćwiczymy dłuższy odcinek czas to kiedyś następuje kryzys. Warto wtedy pamiętać o małych niespodziankach dla samych siebie. Oczywiście pewnie myślimy, że nagrodą może być kusząca, słodka przekąska. Nic z tego. Myślimy o rzeczach, które jeszcze długo po ich zakupie, będą nas uszczęśliwiać. Mogą być to nowe buty, spodnie w mniejszym rozmiarze lub fajny sportowy zegarek.

Klub fitness też nam daje możliwości nagradzania się. Przykładowo mogą być to reklamowe gadżety, których sprzedażą zajmuje się siłownia. Kluczem w nagradzaniu jest wyznaczanie sobie celu. Ważne, by nie był on zbyt odległy. Takie przechodzenie, od wyzwania do wyzwania, obrazuje nam, jak wiele barier jesteśmy w stanie przekroczyć. Jeśli jednak nagradzanie nie skutkuje, robimy sobie przerwę od ćwiczeń. Uwzględnij dłuższy czas na relaks między treningami. Tego typu wypalenie może doprowadzić do depresji. Zbyt duże wymagania względem ćwiczeń nie zawsze są dobrym pomysłem. Być może za mało dostarczasz substancji odżywczych swojemu organizmowi. Klub fitness posiada dietetyka, może warto z nim porozmawiać?

Co to jest power foods?

Jest to żywność wspomagająca nas przy wysiłku fizycznym.

Niektóre z nich:

Jagody – pomagają organizmowi zlokalizować i zniszczyć szkodliwe komórki.

 

Rate this post