Zdrowie i uroda cały rok | wypych.com.pl

Zdrowie i uroda idą ze sobą w parze. Poprzez wygląd Twojej skóry i ciała, Twój organizm próbuje przekazać Ci informacje o tym, czego potrzebuje. Tutaj znajdziesz praktyczne porady, jak zadbać o siebie w codziennym pośpiechu.

Naturalna oliwka dziecięca

Naturalna oliwka dziecięca


Co najczęściej możemy spotkać w tradycyjnej oliwce dla dzieci? Oleje mineralne lub olej parafinowy. Do tego dziwne aromaty i zapachy, które mogą uczulić delikatną skórę dziecka. Zrobienie domowej i zdrowej  oliwki dla naszej pociechy jest szybkie, proste i co ważne dużo tańsze.

W skład naturalnej oliwki dziecięcej wchodzą:

– 1 szklanka oliwy zimnotłoczonej  lub organicznego oleju z pestek moreli (bardzo dobry dla wrażliwej skóry) 
– 2 łyżki kwiatów nagietka (susz)
– 2 łyżki kwiatów rumianku (susz)

– butelka z ciemnego szkła lub słoik

Znane są dwa sposoby na zrobienie oliwki, a dokładniej mówiąc maceratu pielęgnującego skórę dziecka.

Sposób ekspresowy

W garnku zagotowujemy wodę (bardzo ciepła, ale nie wrzątek) i umieszczamy w nim miseczkę z olejem. Olej nam się bezpiecznie podgrzeje nie tracąc swoich właściwości. Dodać susz i zamieszać. Na lekkim ogniu podgrzewamy cały czas wodę a ciepło spowoduje, iż zioła oddadzą swoje właściwości do oleju lub oliwy. Ważne, aby ogrzewanie oleju potrwało minimum około godziny. Kwiaty nadadzą kolor żółty i oddadzą cały swój aromat. Następnie przecedzamy przez gazę naszą oliwkę i trzymamy w ciemnej butelce.

Drugi sposób to maceracja metodą tradycyjną

Nagietek i rumianek w szklanym słoju zalewamy oliwą lub olejem. Zamykamy słoik  gazą dosyć ciasno i odstawiamy w miejsce umiarkowanie nasłonecznione. Co jakis czas wstrząsamy a macerat jest gotowy po około 6 tygodniach.

Ziołowa oliwka dla dziecka koi podrażnienia, wypryski i otarcia od pieluszki. Zioła działają również uspokajająco na dziecko. Po kąpieli polecam masaż tym olejkiem, ułatwi zaśnięcie malucha.

Rate this post