Zdrowie i uroda cały rok | wypych.com.pl

Zdrowie i uroda idą ze sobą w parze. Poprzez wygląd Twojej skóry i ciała, Twój organizm próbuje przekazać Ci informacje o tym, czego potrzebuje. Tutaj znajdziesz praktyczne porady, jak zadbać o siebie w codziennym pośpiechu.

Świeca do relaksującego masażu “na ciepło”

Świeca do relaksującego masażu “na ciepło”


Wykonanie świecy do masażu, która zastąpi nam też balsam do ciała jest tak samo proste jak zrobienie tradycyjnej świecy dekoracyjnej. Inne są składniki, choć ekologiczne świece dzisiaj robione są w wosku sojowego.

Właśnie taki wosk utwardzi naszą świecę do masażu. Wosk sojowy ekologiczny jest dosyć miękki i łatwo się topi. Dobrze łączy się z masłami i olejkami roślinnymi. Zamiast wosku sojowego możecie użyć pszczelego lub innego np. jojoba. Z tego co wyczytałam to wosk sojowy nie uczula, chyba że jesteście uczuleni na soję.

Świece do pielęgnacji ciała na bazie naturalnych składników roślinnych świetnie się wchłaniają a ciepły olejek relaksuje ciało przy aplikacji. Masaże świecą są popularnym luksusowym zabiegiem w ośrodkach SPA na całym świecie. Dodane olejki eteryczne stwarzają nam niepowtarzalną atmosferę, pozwalają się odprężyć i mają działanie aromaterapeutyczne.

Ilość składników zależy w czym chcecie zrobić świecę i jak dużą.  Można świecę zrobić w małych puszkach ozdobnych lub w szkle.

Składniki, które musimy mieć pod ręką to:

wosk sojowy

– masło shea, masło kakaowe (do wyboru)

– olej słonecznikowy lub migdałowy

– olej z witaminą E lub witamina E w kapsułkach

– knot bawełniany do świecy

Zasada w robieniu świec do pielęgnacji ciała jest taka : na każde trzy porcje wosku dodajemy 1 porcję oleju roślinnego i 1/4 porcji olejku lub olejków eterycznych. Jedna porcję wosku  zastępuję zawsze rozpuszczonym masłem kakaowym, które tez utwardza świecę i ma świetne właściwości uelastyczniające ciało.

Wosk topimy w rondelku i dodajemy masło, jeśli decydujemy się właśnie na nie. Dodajemy oleje roślinne i olejki eteryczne i delikatnie mieszamy. Zbyt energiczne mieszanie doprowadzi do powstania bąbelków powietrza, także tutaj robimy wszystko w zwolnionym tempie. Odstawiamy rondelek i kiedy nasza mieszanka delikatnie przestygnie wlewamy do wcześniej przygotowanego naczynia z umieszczonym w nim knotem.

Knot zawsze mam długi, dopiero po stężeniu świecy odcinam do odpowiedniej długości. Niektórzy knot dodatkowo przyklejają od spodu, ale metalowa końcówka jest dosyć stabilna. Podczas tężenia możemy wystający knot usztywnić dwiema zapałkami, aby nie wpadł do środka.

Moja ulubiona świeca zrobiona w domu to ta z olejkiem Ylang Ylang i olejkiem geraniowym. Możecie zrobić świecę rozgrzewającą z olejkiem cynamonowym i pomarańczowym. Świecę można również zrobić bez użycia wosku sojowego, ale wtedy musimy dać więcej twardego masła kakaowego. Przykładowy skład świecy do masażu “na ciepło: olej sojowy, olej migdałowy, masło Shea, masło kakaowe, olej jojoba, witamina E oraz olejki eteryczne. Można dodać olejki zapachowe, ale ostrożnie z syntetycznymi aromatami, bo mogą powodować podrażnienia. Przeciętny koszt świecy z dobrym składem zaczyna się od 50-60 złotych.

Rate this post