Zdrowie i uroda cały rok | wypych.com.pl

Zdrowie i uroda idą ze sobą w parze. Poprzez wygląd Twojej skóry i ciała, Twój organizm próbuje przekazać Ci informacje o tym, czego potrzebuje. Tutaj znajdziesz praktyczne porady, jak zadbać o siebie w codziennym pośpiechu.

To może być rak prostaty!

To może być rak prostaty!


Zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu prostaty (gruczołu krokowego) są jednym z najczęstszych schorzeń występujących wśród mężczyzn powyżej 40-tego roku życia. Możemy tu mieć do czynienia z kilkoma zasadniczymi chorobami gruczołu krokowego (stercza), to jest rozrostu łagodnego, rozrostu złośliwego czyli raka oraz różnych form zapalenia gruczołu krokowego.

PO PIERWSZE DIAGNOZA

  • Czy ty też miewasz trudności z oddawaniem moczu?
  • Czy zdarza ci się częściej niż zwykle oddawać mocz w nocy?
  • Czy często oddajesz mocz w dzień?
  • Czy zauważyłeś, że oddajesz mocz dużo słabszym strumieniem niż kiedyś?

Takie problemy ma niemal co drugi mężczyzna powyżej 50-tego roku życia. Nie wolno ich bagatelizować!!! Wymienione symptomy mogą oznaczać nawet chorobę nowotworową !!!

Każdy mężczyzna po 40 roku życia powinien bezwzględnie poddać się diagnostyce gruczołu krokowego a szczególnie ci, którzy zauważyli jakiekolwiek zmiany w sposobie oddawania moczu. Podstawą prawidłowego postępowania w takim przypadku jest uzyskanie pewnej, szybkiej i kompleksowej diagnozy.

Gdzie zwrócić się w celu wczesnego wykrycia patologicznych zmian prostaty i ustalenia odpowiedniego sposobu leczenia? 

NA BADANIA NIE MOŻNA CZEKAĆ!!!

 W Centrum Chorób Prostaty otrzymasz kompleksową usługę na miejscu w ciągu krótkiego czasu. Od razu spotkasz się z urologiem specjalistą od prostaty z klinicznym doświadczeniem, którego zadaniem jest wykonanie wszystkich niezbędnych badań dotyczących twojego przypadku – już przy pierwszej wizycie w większości przypadków będzie postawiona diagnoza i rozpoczęta terapia. Oprócz lekarzy prowadzących takie jednostki zatrudniają lekarzy specjalistów ultrasonografii pracujących na najnowocześniejszej głowicy transrektalnej aparatu USG. Badanie transrektalne często z koniecznością biopsji (pobranie tkanki do badania mikroskopowego) jest nieodzowne przy podejrzeniu raka gruczołu krokowego i niektórych postaci zapalenia gruczołu krokowego. Badanie transrektalne często z koniecznością biopsji (pobranie tkanki do badania mikroskopowego) jest nieodzowne przy podejrzeniu raka gruczołu krokowego i niektórych postaci zapalenia gruczołu krokowego

Rate this post