Zdrowie i uroda cały rok | wypych.com.pl

Zdrowie i uroda idą ze sobą w parze. Poprzez wygląd Twojej skóry i ciała, Twój organizm próbuje przekazać Ci informacje o tym, czego potrzebuje. Tutaj znajdziesz praktyczne porady, jak zadbać o siebie w codziennym pośpiechu.

Zdrowa skóra – promienny wygląd

Zdrowa skóra – promienny wygląd


Zdrowa i piękna skóra to marzenie każdej kobiety. Niektóre mogą cieszyć się nią bez większego wysiłku, jednak większość musi poświęcić wiele czasu na walkę z niedoskonałościami. Niezależnie od rodzaju skóry i jej skłonności do wyprysków czy zmarszczek, każda wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Aby móc się cieszyć piękną skórą, Panie palące papierosy koniecznie powinny zrezygnować z tej wątpliwej przyjemności. Należy także zachować ostrożność podczas kąpieli słonecznych. Nie stosowanie odpowiednich kremów lub zbyt długie przebywanie na słońcu, może nadmiernie przesuszyć skórę, co przyspieszy jej starzenie. Zamiast długich godzin na słońcu, dla osiągnięcia pięknej zocisto-brązowej opalenizny, warto sięgnąć po suplement diety z beta-karotenem, który poprawi koloryt skóry i pozwoli szybciej uzyskać pożądany efekt.

Niektóre Panie nie zdają sobie sprawy z tego, że stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków do twarzy może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Dermatolodzy potwierdzają, że największym błędem wielu kobiet jest nadużywanie kosmetyków do twarzy, co prowadzi do podrażnień. Ponadto niektóre środki zastosowane razem niwelują swoje działanie. Przykładem są tutaj kwasy salicylowy i glikolowy, które powodują rozpad witaminy C oraz retiolu. Najlepsze efekty daje pielęgnacja ograniczona do niezbędnego minimum, czyli: płynu do mycia twarzy, kremu nawilżającego, kremu z filtrem UV oraz kremu na noc, który odżywi naszą skórę. Doskonałe efekty dają kremy z retinolem. Dzięki ich stosowaniu zmarszczki widocznie się spłycają, stymulują bowiem produkcję kolagenu, dodatkowo niwelują także przebarwienia skóry oraz pomagają w zwalczaniu niedoskonałości spowodowanych trądzikiem. Niestety, żaden kosmetyk, nawet najdroższy nie zadziała od razu. Zazwyczaj, aby uzyskać pożądane efekty konieczne jest stosowanie preparatu przez kilka tygodni. Dlatego nie należy się zniechęcać po kilku dniach. Zbyt częsta zmiana kosmetyków może bowiem spowodować alergię. Jeśli jednak nowy kosmetyk spowoduje reakcje uczuleniową należy natychmiast przerwać jego stosowanie.

Aby nasza skóra była zdrowa i piękna niestety nie wystarczą same, nawet najlepsze kosmetyki. Dla promiennej cery ogromne znaczenie ma to co jemy. Jeśli byle jak się odżywiamy, to szybko znajdzie to odzwierciedlenie w jej wyglądzie. Dla zachowania jej w jak najlepszej kondycji konieczna jest odpowiednia dawka snu codziennie. Podsumowując, sekretem zdrowej i lśniącej cery jest odpowiednia pielęgnacja, zdrowy tryb życia, właściwe odżywianie, ochrona przed słońcem oraz unikanie papierosów.

Rate this post